reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Kultura

Clint Eastwood - reżyser, czy aktor wszechczasów?

(2010-11-25)

Clint EastwoodUrodził się w 1930 roku. W dzieciństwie bawił się misiem. Chciał zostać sportowcem. Studiował administrację, jednak nie ze względu na te fakty jest dzisiaj jednym z najbardziej znanych Seniorów w show biznesie. Chyba jedyny człowiek, który zagrał w ponad pięćdziesięciu filmach, wyreżyserował ponad trzydzieści, do niektórych z nich skomponował muzykę i ponad dwadzieścia wyprodukował. Harry Callahan, Joe Kidd, Bronco Billy, Walt Kowalski-Clint Eastwood.

 

Te wcielenia aktora przypadają już na czas jego świetności i same też pełnią gigantyczną rolę w rozwoju jego kariery i popularności. Nie każdy wie, że Clint Eastwood zaczynał od reklam i telewizyjnych filmów klasy B oraz seriali.

 

Reżyser czy aktor? Lista nagród, które zdobył świadczy jednak o szczególnych zdolnościach reżyserskich. Oscary i Złote Globy za reżyserię takich filmów, jak Bez przebaczenia i Za wszelką cenę, do tego kilka nagród za najlepsze filmy ( wspomniane już wyżej oraz Bird, Krwawa profesja, Rzeka tajemnic, Gran Torino).

 

Co do gry aktorskiej Eastwood’a, nigdy (mimo wielu nominacji) nie została ona nagrodzona żadną statuetką. Nie przeszkadza to jednak amatorom jego talentu. Aktor ma mnóstwo fanów, którzy przepadają za jego filmowymi kreacjami. A było ich wiele-kowboj, weteran FBI, policjant, rasista-weteran wojny, trener boksu, więzień, szeryf, zawodowy zabójca. Wielbiciele tego światowej sławy seniora uwielbiają go za jedyny w swoim rodzaju styl-małomównego, poważnego twardziela, którego twarz tylko sporadycznie zdobi uśmiech. Nie zapominajmy o niepowtarzalnym i specyficznym poczuciu humoru.

 

Bez wątpienia, Clint Eastwood już przeszedł do legendy kinematografii. Jako reżyser, czy aktor wszechczasów? Fakty wskazują na to pierwsze, Oscary i Złote Globy mówią same za siebie, a ich randze nie można zaprzeczyć. Jednak, jak przeczytać można na oficjalnej stronie internetowej osiemdziesięcioletniej gwiazdy, niepodważalna jest pozycja Eastwood’a jako jednego z najlepszych i najbardziej szanowanych aktorów i reżyserów, jakich zna świat.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
filmy, książki, rozrywka, telewizja

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Clint Eastwood - reżyser, czy aktor wszechczasów?

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!