reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

Choroby serca wpływają na życie seksualne seniora

(2010-10-22)

Schorzenia serca mają ogromny wpływ na problemy natury seksualnej. W szczególności dotyczy to osób starszych, u których te choroby pojawiają się najczęściej.

 

Choroby serca wpływają na życie seksualne senioraChore serce, które nieprawidłowo funkcjonuje, nie jest w stanie zaopatrzyć wszystkich narządów w odpowiednią ilość krwi, w rezultacie także te narządy źle funkcjonują. Stąd m.in. mogą brać się problemy z potencją. Powody mogą być różne.

 

Bardzo częstą przyczyną tych zaburzeń jest choroba wieńcowa. Schorzenie to uszkadza funkcjonowanie nie tylko naczyń krwionośnych, ale samego mięśnia sercowego, przez co nie jest on w stanie dostarczać odpowiedniej ilości krwi do innych organów, w tym także do prącia.

 

Mechanizm wzwodu polega przede wszystkim na napływie większej ilości krwi do ciał jamistych. Kiedy serce nie jest w stanie pompować wystarczającej ilości krwi uniemożliwiony jest ten proces i nie dochodzi do wzwodu.

 

Także miażdżyca może powodować problemy z potencją. W tym przypadku mogą one być wynikiem umiejscowienia zmian miażdżycowych w naczyniach, które doprowadzają krew do penisa w trakcie stosunku.

 

Blaszki miażdżycowe odkładają się w tętnicy i sprawiają, że ta twardnieje i nie jest w stanie rozkurczać się prawidłowo. Przez to naczynia prącia nie mogą normalnie się rozszerzać a tym samym krew nie może być dostarczona w odpowiedniej ilości do prącia.

 

W przypadku połączenia impotencji i chorób serca leczenie tej pierwszej jest utrudnione. Chore serce wyklucza w wielu przypadkach stosowanie środków na potencje zawierających sildenafil, czyli np. Viagry.

 

Nie oznacza to, że chory na serce mężczyzna zawsze będzie skazany na impotencję. Przed wzięciem leku konieczna jest konsultacja z lekarzem, który oceni czy będzie to bezpieczne. Niestety część mężczyzn nie będzie mogła ich stosować.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
choroby, medycyna, seks, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Choroby serca wpływają na życie seksualne seniora

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!