reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Książki

Choroby i szkodniki roślin

(2010-10-12)

To pozycja obowiązkowa dla zapalonych ogrodników i działkowców. Znajdą tam informacje na temat najczęstszych chorób oraz szkodników zagrażających roślinom. Książka bogato ilustrowana.

 

choroby i szkodniki roślinNawet doświadczonego ogrodnika nie omijają problemy z chorobami roślin. Mimo właściwej pielęgnacji i czasu przez nas poświęconego, zdarza się, że rośliny gniją lub więdną. Szkodniki mogą dopaść je wszędzie: i w ogrodzie i na balkonie.

 

Informacji o pielęgnacji roślin i walce z ich chorobami możemy szukać też w internecie, ale dobrze mieć zawsze pod ręką zbiór, który możemy zabrać ze sobą na działkę i bezpośrednio porównać książkowy opis ze zmianami, które zaobserwowaliśmy w naszych roślinach. Poradnik "Choroby i szkodniki roślin" to całkiem niezłe kompendium wiedzy na temat najczęstszych ogrodniczych problemów. Chorób i szkodników atakujących nasze rośliny jest mnóstwo i warto umieć je rozpoznawać, by skutecznie z nimi walczyć. Tego ostatniego też możemy dowiedzieć się z poradnika autorstwa Bernda Bohmera i Waltera Wohanki?

 

Jeśli hobbystycznie zajmujemy się roślinami warto mieć tę książkę w swojej bibliotece. Znaleźć mnożna w niej opisy chorób oraz szkodników najczęściej atakujących rośliny ogrodowe i doniczkowe wraz z dokładnymi fotografiami. Dzięki tej wiedzy będziemy bliżej diagnozy, co też dolega naszej roślinie.

 

Z poradnika dowiemy się także jak leczyć nasze rośliny, czyli jak walczyć ze szkodnikami i chorobami. Autorzy książek są dość ekologiczni i polecają, jeśli to tylko możliwe, używanie środków naturalnych.

 

W książce zawarto także informacje o tym, jak zapobiegać konkretnym chorobom i przeciwdziałać pojawieniu się szkodników. Dla działkowców-amatorów poradnik jak znalazł.

 

Czytaj więcej o książce na pasjaksiazek.pl

pasja  książek

Nasza ocena:
11111
Ocena produktu przez redakcję
ocena produktu
Wasza ocena:
11111
  (1 głos)
ocena internautów - dodaj ocenę

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
książki, ochrona środowiska, ogród, pielęgnacja

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Choroby i szkodniki roślin
2010-10-14 | 15:39:12

Bardzo dobra ksiązka. Z reguły to samo atakuje co roku ale tego lata jakaś nowa choroba na pomidory mi siadła. Nawet opryski ze sfermentowanej pokrzywy, tej co tak śmierdzi nie pomogły. Musiałem zasięgnąć wiedzy specjalistycznej i w końcu znalazłem i się pozbyłem ale potem lać zaczeło i wszystko w pieruny poszło Więcej