reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Uroda

Chesz się odmłodzić? Wybierz się do dentysty

(2010-05-31)

Chcesz poprawić swój kontur twarzy, wygładzić zmarszczki? Już nie musisz umawiać się na kosztowne operacje do chirurga plastycznego. Od niedawna takie zabiegi można wykonać u stomatologa. A co ciekawe, poprawa naszego uśmiechu może odmłodzić nas aż o 10 lat.

Zastanawiałaś się kiedyś co dodaje Ci najwięcej lat? To zmarszczki pojawiające się wokół naszych ust i zapadająca się dolna część twarzy. Na szczęście możemy w pełni korygować to jak wyglądamy.

Gdzie wykonamy takie zabiegi?

U wyspecjalizowanego stomatologa.

Jak uzyskamy efekt odmłodzenia?

Lekarz dentysty stosuje metodę liftingu dentystycznego, to połączenie wielu technik w jedną m .in. ortodoncji, implantologii, wybielania i zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki takiemu zabiegowi zmienia się położenie brody, rozszerzają się łuki zębowe, wygładza się okolica między ustami i nosem. Wszystkie te zabiegi odmładzają rysy naszej twarzy i napinają skórę.

Nasz prawidłowy zgryz w tym wypadku ma również wielkie znaczenie. Kiedy jest nieprawidłowy możemy odczuwać ciągły ból głowi i uczucie zmęczenia, a to wszystko za sprawą napięcia mięśni twarzy i nadmierne wyostrzenie rysów. W tym celu zakładany jest na zęby specjalny aparat korygujący zgryz. Z jego pomocą nasze łuki zębowe rozszerzają się, a uśmiech staje się pełniejszy. Koszt takiego aparatu waha się między 5 - 10 tys. zł ( zależy od regionu Polski). Co dwa miesiące musimy także przyjść na wizytę kontrolną w celi ustawienia aparatu, za nią też płacimy, cena od 100 - 200 zł.

Aby w pełni cieszyć się pełnym uśmiechem, po leczeniu prawidłowego zgryzu i ściągnięcia aparatu, stomatolog uzupełnia nam brakujące zęby. W tym celu stosuje on np. implanty z tytanu, które są wszczepiane w kości szczęki bądź żuchwy. Mają one zazwyczaj kształt śruby bądź cylindra. Następnie zakładany jest tzw. filar do którego przytwierdza się koronkę imitującą zęba. Cena za całość to około 5 tys. zł

Zapewne nie raz myśleliście o swoim kolorze zębów. Często wstydzimy się uśmiechać, ponieważ nasze zęby są żółte. Na to też jest sposób.

Dobre efekty daje wybielanie, podczas tego zabiegu nasze zęby zostają oczyszczone z osadu i kamienia. A następnie za pomocą specjalnej lampy lub lasera nakładany jest utleniacz. Co ważne wybielanie nie osłabia naszego szkliwa. Po wykonaniu tego zabiegu, przez 3 dni musimy unikać wina czerwonego, kawy, herbaty i cytrusów. Wybielanie niestety trzeba powtarzać co roku, ponieważ efekt nie jest trwały. Koszt to 1,2 - 2,5 tys. zł (zależy od regionu Polski)
Nie każdy jednak może poddać się wybielaniu zębów. W szczególnych przypadkach ich kolor i formę można zmienić przy pomocy licówek ceramicznych. To cienkie porcelanowe nakładki przyklejane do zęba. Mają od 0,2 do 1,5 mm. Nakłada się je na pojedyncze zęby albo całe ich grupy. Cena jednej sztuki licówki to 1,2 - 1,8 tys. zł. Zabieg ten jest bezbolesny, ponieważ dentysta przeprowadza etap szlifowania zęba pod znieczuleniem miejscowym.


Ostatnim elementem jest wypełnienie zmarszczek oraz wypuklenie warg oraz przestrzeni między nosem a ustami. W tym celu wstrzykiwanie jest pod skórę kwas hialuronowy. Zabieg ten trzeba powtarzać regularnie co 6 - 12 miesięcy, a jego cena zaczyna się od 500 zł.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
medycyna, pielęgnacja, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Chesz się odmłodzić? Wybierz się do dentysty

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!