reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Kultura

Bliżej sztuki (Poznań)

(2011-10-25)

Bliżej sztukiSpotkania z cyklu "Bliżej sztuki" skierowane są specjalnie do osób starszych. Stanowią, jak sugeruje nazwa, okazję do przybliżenia zagadnień sztuki współczesnej, a płaszczyzną do wspólnych rozważań są aktualne wystawy w galerii Art Stations.

 

27.10.2011 (Czw.), 16:00 (Poznań)

 Spotkanie dla seniorów z cyklu: Bliżej sztuki
Wystawa „Nowy porządek”
galeria Art Stations / Stary Browar / Poznań

Wstęp wolny

Prowadzenie: Ewa Dziewolska – Kawka
Czas trwania: ok. 45 minut

 

Chcielibyśmy pokazać, że sztuka współczesna nie musi być niezrozumiała, a wszystko dzięki odpowiedniemu przedstawieniu problematyki, poznaniu intencji twórców, a także podejściu do sztuki ze swobodą i dystansem. Najbliższe spotkanie towarzyszyć będzie wystawie Nowy Porządek, która skieruje nasze rozważania ku tradycji minimal artu oraz abstrakcji geometrycznej lat 60tych dzięki obecności prac klasyka tego kierunku – Donalda Judda.

 

Oglądając wystawę staniemy się świadkami dialogu - konfrontacji polskich artystów  starszego pokolenia z twórcami młodszej  generacji, z których każdy  na swój sposób czerpie, interpretuje czy polemizuje z kluczowymi ideami sztuki minimalnej. Czy młodzi różnią się w podejściu do tradycji od starszych artystów, jakie idee są ciągle aktualne i żywe a co zostało odrzucone? Spróbujemy przysłuchać się tej rozmowie….

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
aktywność seniora, rozrywka, teatr, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Bliżej sztuki (Poznań)

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!