reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Edukacja

Bezpłatne szkolenia: skorzystaj w nowym roku

(2010-01-23)

Tradycyjnie styczeń to początek kolejnego sezonu bezpłatnych kursów i szkoleń, współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Z oferty szczególnie mogą skorzystać osoby niepełnosprawne, jak również każdy kto chce nabyć nowe kwalifikacje i umiejętności.

2010 r. to kolejny rok kiedy można starać się o przyjęcie na bezpłatne kursy, szkolenia i treningi współfinansowane z Unii Europejskiej. Olbrzymie zainteresowanie tą ofertą powoduje, że warto już na początku roku dowiadywać się o wolne miejsca i rezerwować swój udział w zajęciach.

- Osoby zainteresowane udziałem w bezpłatnych kursach często zgłaszają chęć uczestnictwa nawet rok przed rozpoczęciem zajęć - mówi Anna Mazur, specjalistka ds. monitoringu i ewaluacji Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia” realizowanego przez WSP TWP w Warszawie. - W przypadku naszego Projektu zgłoszenia takie traktujemy priorytetowo dlatego osoby te jako pierwsze otrzymują od nas informacje o uruchamianych naborach.

Oprócz osób, które wcześniej deklarują chęć uczestnictwa w bezpłatnych kursach, szkoleniach i treningach na szczególne traktowanie mogą liczyć osoby niepełnosprawne.

- Zawsze staramy się aby wśród uczestników bezpłatnych zajęć, współfinansowanych z środków UE, realizowanych przez naszą Uczelnię - WSP TWP w Warszawie, minimum 10% uczestników stanowiły osoby niepełnosprawne - mówi Edyta Siuda, koordynatorka Projektu „Kreatywny Humanista”. – Realizowane przez nas Projekty mają za zadanie m.in. wsparcie niepełnosprawnych, dlatego szczególnie zachęcamy właśnie tę grupę do uczestnictwa w zajęciach.

Chcąc poznać ofertę bezpłatnych kursów, szkoleń czy treningów najlepiej posłużyć się Internetem. Najszerszą ofertę bezpłatnych zajęć prezentuje strona www.inwestycjawkadry.info.pl. Warto również odwiedzać strony internetowe Projektów, o których wiadomo, że mają w swojej ofercie bezpłatne szkolenia.

Przykładowo W 2010 r. w ramach Projektów „Przedsiębiorcza Uczelnia” i „Kreatywny Humanista” WSP TWP w Warszawie oferuje bezpłatne:

  • Kursy Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych (ECDL) podstawowe i zaawansowane.
  • Kursy pomagające nabyć nowe kwalifikacje "Matematyka w naukach społecznych", "Technologie informacyjne i edukacja multimedialna", "Zostań także inżynierem".
  • Treningi - radzenia sobie ze stresem, asertywności, efektywnego zarządzania czasem, negocjacji, kreatywności, rozwiązywania konfliktów, autoprezentacji.
  • Warsztaty - aktywnego poszukiwania pracy, tworzenia biznesplanów, tworzenia podmiotów ekonomi społecznej, zarządzania podmiotami ekonomi społecznej, tworzenia biznesplanów, zakładania własnej firmy, podstawy rachunkowości, podstawy marketingu i PR.

WSP TWP w Warszawie

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Bezpłatne szkolenia: skorzystaj w nowym roku

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!