reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Turystyka i rekreacja

Bezpieczniej na drogach dzięki nowym przepisom

(2015-06-12)

Zaostrzenie sankcji wobec kierowców sprawiło, że zmniejszyła się liczba wypadków, poszkodowanych osób oraz pijanych kierowców na polskich drogach.  

 

Zgodnie z nowymi przepisami ruchu drogowego, które obowiązują od 18 maja kierowca, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym straci prawo jazdy. Najpierw – na trzy miesiące, później na pół roku, a przy trzeciej wpadce należy liczyć się z cofnięciem uprawnień na kierowanie pojazdami i koniecznością zdawania egzaminu jeszcze raz.

 

Natomiast na osoby, które lubią szybką jazdę czekają poważne kary finansowe, dochodzące  nawet do 10 tys. zł.  Kolejne ważne zmiany dotyczą pijanych kierowców – mających powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi. Za tego typu przewinienie wydłużono okres w jakim następuje zakaz prowadzenia pojazdów – z 10 do 15 lat. W myśl nowych regulacji, prawo jazdy stracą również kierowcy przewożący zbyt dużą liczbę osób w aucie.

 

Policyjne statystyki, które pojawiły się po dwóch tygodniach od rozpoczęcia akcji pokazują pozytywne efekty zaostrzenia przepisów. Od 18 do 31 maja liczba wypadków spadła o 207, a liczba rannych o ok. 265 w porównaniu do dwóch ostatnich tygodni przed wprowadzeniem nowych przepisów. Zmniejszyła się również liczba ofiar wypadków o 17. Jednak zdecydowanie najlepszą informacją jest zmniejszenie liczby pijanych kierowców z ponad 5100 do 3547. W ciągu piezarekwirowano prawo jazdy ponad 1200 kierowcom.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
samochody, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Bezpieczniej na drogach dzięki nowym przepisom

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!