reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Technologia

Bez konta w Google nie wgrasz filmu na YouTube

(2010-07-15)

Odkąd najpopularniejszy serwis video, YouTube, został wykupiony przez Google w 2006 roku, jego użytkownicy mieli wybór, czy logować się do niego z oryginalnych, utworzonych przed fuzją kont, czy używać konta Google. Teraz to ostatnie będzie obowiązkowe. Bez konta Google nie wgramy filmu na YouTube.

Bez konta w Google nie wgrasz filmu na YouTubeJuż od maja ubiegłego roku wszyscy nowi użytkownicy portalu musieli logować się do niego przez konto Google. Teraz zapowiedziano, że będzie to obowiązkowe dla wszystkich.

Google uspokaja jednak, że nasze dotychczasowe nazwy użytkownika (nicki) nie znikną. Ta zmiana nie ma w większym stopniu dotknąć internautów wgrywających swoje filmy na największy serwis video.

Okazuje się jednak, że tym razem Google nie zmuszą nikogo do założenia i korzystania z poczty gmail. Tworząc nowe konto będzie można użyć dowolnego adresu emailowego, który już posiadamy. To nowość w googlowej polityce.

Sama zmiana ma według inżynierów z Google pomóc przede wszystkim w prawidłowym funkcjonowaniu serwisu. Możliwość logowania się z dwóch różnych systemów kont miała bowiem utrudniać wykorzystywanie googlowych technologii w prowadzeniu YouTube. Czyli po prostu programiści chcą ułatwić sobie pracę.

Czy wpłynie to na nasz konfort korzystania z serwisu. Trudno powiedzieć. Oby nie zdarzały się mu historie podobne do tej wczorajszej, kiedy wielu użytkowników nie było w stanie korzystać z serwisu przez niemal godzinę.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
filmy, rozrywka, technologia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Bez konta w Google nie wgrasz filmu na YouTube

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!