reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Hobby

Będzie ulica Paula Ośmiornicy. Gdzie? Na Elbie

(2010-10-29)

Czy mieszkańcy Elby mają już dość tego, że ich wyspa kojarzy się tylko z miejscem zesłania Napoleona? A może uznali, że Napoleon to dawno przebrzmiała gwiazda. W każdym razie postanowili postawić na bardziej nośne imię. To imię to Paul. Ośmiornica, która nigdy się nie myliła, ma mieć na wyspie swoją ulicę.

 

Ośmiornica Paul, która niestety kilka dni temu zdechła w niemieckim oceanarium, była jedną z największych gwiazd ostatnich Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Najbardziej kochali ją Niemcy (3. miejsce) i zwycięzcy Mundialu, Hiszpanie, ale to nie w tych krajach imieniem Paula zostanie nazwana ulica.

 

Na taki pomysł wpadli Włosi, którzy z Mundialem pożegnali się już po fazie grupowej. Na włoskiej wyspie Elbie, znanej dotąd głównie z tego, że w latach 1814-1815 przebywał tam na zesłaniu Napoleon, jedna z ulic dostanie imię Paula. Dlaczego właśnie tam?

 

Otóż mieszkańcy Elby twierdzą, że to na ich wodach urodził się i został złowiony słynny głowonóg. Nie jest to jednak do końca pewne, gdyż krążą też informacje, że ośmiornica ma angielskie pochodzenie.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
podróże, rozrywka, sport, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Będzie ulica Paula Ośmiornicy. Gdzie? Na Elbie

ośmiornica .... angielskie pochodzenie ???? Więcej