reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Turystyka i rekreacja

Bear Grylls - kto to taki?

(2010-12-02)

Bear Grylls - sztuka survivaluJak przetrwać na pustyni Moab, w Amazonii, na Syberii, Alasce, Antarktydzie, na sawannie w Kenii, mokradłach Everglades, czy w lesie deszczowym na Kostaryce? Jak rozpoznać kierunek, co jeść i pić, żeby przeżyć, gdy przypadkiem znajdziesz się w samym sercu niecywilizowanych, dzikich terenów? Nic prostszego! Bear Grylls, były brytyjski komandos, zna odpowiedź na każde z tych pytań.

 

Edward Michael Grylls zasłynął jako główny bohater programu Szkoła przetrwania emitowanego przez Discovery Channel. W każdym odcinku przemierza inną część kuli ziemskiej, by pokazać, jak przetrwać w danym miejscu. Zwraca uwagę na klimat oraz faunę i florę specyficzną dla tych regionów. Przestrzega przed niebezpieczeństwami, na które można się natknąć i wskazuje, jak wykorzystać to, co znajdziemy na naszej drodze.

 

Przedstawiając sylwetkę owego podróżnika, nie można pominąć jednej, bardzo specyficznej cechy jego osobowości (a może właściwości kubków smakowych?)-ten człowiek zje wszystko! Gigantyczne larwy wyciągnięte prosto z suchego zwalonego drzewa, upieczone nad ogniskiem albo surowe mięso węża, krokodyl upolowany na mokradłach, skunks, jaszczurka-to nic w porównaniu z bardziej wyrafinowanymi przysmakami. Bear Grylls nie pogardzi mrówkami, okiem jaka, sercem owcy, jadowitym pająkiem, skorpionem, kozimi jądrami ani tłuszczem wyciętym wprost spod skóry wielbłąda. Wszystko oczywiście świeżutkie i najwyższej jakości, bo zjedzone chwilę po upolowaniu. Choć resztki pożartej przez lwy zebry też można skonsumować. Jeśli z kolei chodzi o uzupełnianie płynów, mocz świetnie się do tego nada. Można go wymieszać z wnętrznościami węża dla urozmaicenia smaku. Równie dobrym rozwiązaniem, by  ugasić pragnienie jest wyciśnięcie odchodów słonia, jeśli takowe zjadą się na drodze. Albo czemu nie podciąć gardła bawołowi i nie skosztować jego krwi?

 

Żołądek tego człowieka widział już chyba wszystko. Ale sam Bear Grylls też widział wiele, chociażby wtedy, gdy skakał ze spadochronem, przelatywał paralotnią nad najwyższym wodospadem świata, wdrapywał się na Mount Everest albo wyskakiwał we fraku z balonu!

 

Człowiek, który zje, wypije i przetrwa wszystko-Bear Grylls.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
aktywność seniora, podróże, sport, telewizja

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Bear Grylls - kto to taki?
2011-02-22 | 19:51:24

Świetny artykuł, oglądam Szkołe Przetrwania z Bear Grylls na Discovery, naprawde swietny dokument. Osatnio natknołem się na świetną stronę poświęconą survivalowi, można znaleźć tam ciekawe informacje jak np. zrobić pochodnie. Więcej

2010-12-03 | 16:28:58

Jestem emerytowanym żołnierzem i z przyjmenością oglądam ten program. Świetna rozrywka, a facet narpawdę sporo w życiu przeszedł! Polecam wszystkim. Więcej