reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Emerytura

Akwizytorzy OFE protestują przeciwko zmianom w prawie emerytalnym

(2010-10-01)

W założeniach zmian w prawie dotyczącym funduszy emerytalnych znalazł się zapis dotyczący zakazu akwizycji. Wywołuje to protesty osób w ten sposób zarabiających na życie.

 

Akwizytorzy OFE protestują przeciwko zmianom w prawie emerytalnymWedług projektu pozyskiwanie klientów OFE w ten sposób byłoby zakazane już od przyszłego roku (rynek wtórny – czyli osoby już zapisane do OFE) a od 2014 r. nie można by w ten sposób zdobywać klientów także na rynku pierwotnym, czyli osób zapisujących się po raz pierwszy do funduszy.

 

Pozyskiwaniem klientów dla OFE zajmuje się w tej chwili, według danych Komisji Nadzoru Finansowego około 117 tys. osób. Akwizytorzy funduszy wysyłają teraz apele do ministerstwa pracy, posłów a także premiera o nie wprowadzanie tych zmian.

 

Większość z tych osób nie jest zatrudniona na etacie, a dla dużej części jest to tylko dodatkowe źródło dochodu. Trudno powiedzieć dla ilu osób akwizycja OFE jest jedynym źródłem utrzymania. Wiadomo jednak, że akwizycja na rynku wtórnym może przynosić spore zyski dla tych pracowników (z reguły kilkaset, a czasem nawet 2 tys. zł prowizji od jednej umowy). Dochody z pozyskiwania klientów na pierwotnym rynku OFE są dużo niższe i oscylują w granicach od kilkunastu do kilkuset zł od umowy. Same Fundusze nie decydują jeszcze czy będą zwalniać, czy przekwalifikowywać te osoby.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
ekonomia, finanse, gospodarka polska, pieniądze

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Akwizytorzy OFE protestują przeciwko zmianom w prawie emerytalnym

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!