reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Turystyka i rekreacja

Aktywnie czy w domowym zaciszu? Propozycje na weekend majowy

(2010-04-29)

Nie masz jeszcze planów na najbliższy weekend? Chcesz odpocząć i nie myśleć o pracy? A może wolisz spożytkować zgromadzoną energię na łonie natury? Eksperci z portalu feromony.pl przedstawiają kilka propozycji na ciekawe spędzenie tegorocznej majówki.

Za chwilę długi majowy weekend, który w tym roku niestety nie będzie tak długi, jak byśmy tego oczekiwali. Pomimo, że kalendarz nas nie rozpieszcza, a maj rozpoczyna się jedynie trzema dniami wolnymi, warto je w pełni wykorzystać i nabrać energii, nie tylko do pracy. Wiosenne słońce nie sprzyja przecież siedzeniu w biurze czy w szkole, a wraz z nadejściem dłuższych dni wzrasta ochota na dalekie spacery, aktywny wypoczynek czy wieczory pod gwiazdami. Jak wykorzystać te wolne chwile, aby we wtorek wrócić do codzienności w świetnej formie? Poniżej kilka propozycji podanych przez ekspertów z portalu feromony.pl.

Spędź czas aktywnie - pomysłów nasuwa się wiele

Ciepłe dni niewątpliwie poprawiają humor, a promienie słoneczne dodają energii. Dlatego też warto spędzić je aktywnie. W przypadku trzydniowego „długiego weekendu” dłuższy wyjazd za miasto może być trudny, a praktycznym rozwiązaniem może okazać się długi spacer w słońcu, najlepiej w towarzystwie bliskiej osoby. Taki pomysł przede wszystkim niewiele kosztuje, a samopoczucie zdecydowanie się poprawi. Dlaczego? Jak wskazują eksperci, wraz z cieplejszymi dniami ciało człowieka wydziela więcej feromonów, przez co jest bardziej zrelaksowane, a to pozytywnie wpływa na cały organizm prze co stajemy się atrakcyjniejsi dla otoczenia. Krótki wypad w góry lub nad jezioro to świetny pomysł szczególnie dla tych, którzy codziennie spędzają wiele godzin przed komputerem. Jeśli mamy w piwnicy rower, majówka jest świetną okazją, aby go odkurzyć po zimie i zapewnić sobie odrobinę ruchu.

Kilka wolnych dni okazją do zregenerowania zarówno ciała, jak i nastroju

Dlatego właśnie eksperci z portalu feromony.pl doradzają , aby w majowy weekend zrobić coś wyłącznie dla siebie. Od kilku lat bardzo popularne są weekendy w uzdrowiskach lub centrach Spa. Jeśli dysponujemy mniejszym budżetem albo część majówki mamy już zajętą, można rozważyć spędzenie popołudnia przy relaksujących zabiegach kosmetycznych w jakimś uzdrowisku czy gabinecie. Wiele gabinetów kosmetycznych oferuje swym klientom w tym czasie specjalne rabaty albo okazyjne promocje, a takie popołudnie z pewnością przyniesie ukojenie nie tylko ciału.

Jeszcze taniej, a na pewno dla wielu osób przyjemniej, początek maja można spędzić na upragnionym odpoczynku przy ulubionej książce, na którą w trakcie pracowitych dni zwykle nie mamy czasu. Feromony.pl polecają również zaszycie się wśród zieleni w swoim ogrodzie albo ulubionym parku lub po prosty porządnie się wyspać.

Gdy pogoda nie dopisze

Maj to miesiąc, w którym często na twarzach czujemy ciepłe promienie słoneczne, co nie znaczy jednak, że pogoda nie bywa kapryśna i nie może zaskoczyć nas niechcianym deszczem. W takiej sytuacji eksperci proponują przygotować sobie ”plan awaryjny”. Szukając w internecie plenerowych imprez w swoim mieście, warto sprawdzić repertuar najbliższego kina albo teatru, na który, w natłoku codziennych obowiązków, rzadko mamy czas. Taki wolny, deszczowy dzień może być świetną okazją na relaks w teatrze albo na nadrobienie zaległości w spotkaniach z przyjaciółmi. Niezależnie od tego czy spotkanie odbędzie się w klubie, w kawiarni, czy na zwykłej „domówce”, rozmowy przy winie z pewnością odświeżą przyjaźnie i zaktualizują posiadane informacje. Co więcej, w ten wyjątkowy majowy weekend nie trzeba się stresować poniedziałkowym powrotem do codzienności – podsumowują feromony.pl.

Feromony.pl

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
rozrywka

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Aktywnie czy w domowym zaciszu? Propozycje na weekend majowy

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!