reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Hobby

Aktywne zajęcia dobre na nudę i nie tylko

(2011-01-11)

co robić w wolnym czasieCałe życie człowiek marzy o tym żeby w końcu odpocząć, jednak, kiedy w końcu przechodzi na upragnioną emeryturę nagle stwierdza, iż ma za dużo wolnego czasu. Nuda jeden z największych wrogów człowieka - może zamęczyć "na śmierć".

Siedzenie przed telewizorem, czytanie, rozwiązywanie krzyżówek czy granie w szachy to ciekawe zajęcia, ale one też się w końcu mogą znudzić. Poza tym najlepsze są zajęcia, które wymakają trochę aktywności fizycznej. Dzięki nim wydziela się w organizmie endorfina, która sprawia, że człowiek czuje się lepiej - jest szczęśliwszy.

Zacznijmy od kręgli, tę grę naprawdę należy wypróbować. To doskonała zabawa dla kilku osób. Dzięki niej nie tylko można spotkać się ze znajomymi, ale również troszeczkę się poruszać i poczuć się jak Fred Flinston. W związku z tym, że w ostatnich latach rzucanie kulą w kręgle stało się bardzo popularne praktycznie każda większa miejscowość ma kręgielnie. Nie jest to również droga gra.

Kolejnym dobrym pomysłem na zagospodarowanie nadmiaru wolnego czasu jest basen. Pływanie umożliwia polepszanie sprawności fizycznej i zdrowia. Poprawia kondycję, zwiększa wydolność i poprawia wentylację płuc oraz pozwala zrzucić zbędne kilogramy. Doskonale też hartuje organizm, wzmacnia jego odporność i jest idealną formą rehabilitacji po przebytym urazie. Doskonale działa na kręgosłup.

Rozrywka dla dwojga to tango. Ten intymny, pełen namiętności taniec, jest też uważany za najbardziej altruistyczny ruch dwojga ludzi - on myśli i dba o nią, a ona o partnera. Taki taniec zmysłów na pewno poprawi nie tylko kondycje i humor.

Na koniec propozycja bardziej stonowana, pozwalająca na wyciszenie, ale wymagająca wysiłku - joga. Ten system ruchów pozwoli wzmocnić ciało oraz poprawić stan ducha. Ćwiczenia rozciągające mięśnie i stawy, poprawiają ich elastyczność, korygują garbienie, wzmacniają kręgosłup, zwalczają sztywnienie stawów. Taki dobroczynny ruch poprawi również wydolność oddechową. Najważniejszy jest jednak fakt, iż dzięki takiej gimnastyce problemy z wiązaniem butów, wchodzeniem po schodach czy bezsennością - znikną.  

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
aktywność seniora, rozrywka

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Aktywne zajęcia dobre na nudę i nie tylko

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!