reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Turystyka i rekreacja

Aktywna Praga dla nas wszystkich

(2011-11-15)

PROGRAM: AKTYWNA PRAGA dla nas wszystkich już wystartował!

Aktywna pragaAktywna Praga dla nas wszystkich, czyli szczęściarzy w wieku 50+ już się zaczęła, a dokładnie w środę 9 listopada. Warszawska Praga nabierze rumieńców, za sprawą projektu Program: Aktywna Praga stworzonego z myślą o osobach 50+. Dzięki cyklom warsztatów, spotkań, dyskusji, spacerów i potańcówek chcemy zachęcić mieszkańców Stolicy do działania.

Uczestnicy, pod okiem wykwalifikowanych animatorów, muzyków, przewodników i działaczy społecznych będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności i talenty. Projekt pomoże zdobyć potrzebne narzędzia do realizowania własnych aktywności i planowania działań na rzecz społeczności lokalnej.

Każdego, kto chce rozwijać zainteresowania, spędzać czas w miłej atmosferze, zrobić coś dla innych, zaangażować się w ciekawy projekt i działać z nami, zapraszamy:

W ramach I części Programu:Aktywna Praga (listopad-grudzień) realizowane będą:

  • Warsztaty muzykowania:

to międzypokoleniowa rozrywka zabawa dla wszystkich miłośników praskiej piosenki.
Wraz z zespołem Czessband oraz profesjonalną wokalistką w planach są warsztaty wokalne I wspólne śpiewanie. Przed nadchodzącymi mistrzostwami postaramy się również ożywić staro warszawskie pieśni kibiców. Cykl zakończy wspólne nagranie wybranych utworów w studiu. Czwartki, godz. 10:00-13:00

  • Warsztaty dziennikarsko-przewodnickie:

Pod okiem profesjonalnego przewodnika uczestnicy będą mogli dzieląc się swoimi wspomnieniami I historiami stworzyć własne trasy zwiedzania, które następnie opracują w formie ulotek, promując dzielnicę wśród mieszkańców warszawy oraz turystów. Każdy będzie mógł podzielić się swoimi refleksjami oraz twórczo je przetworzyć podczas warsztatów reportażu i fotografii. Czwartki w godzinach 14:00-17:00

  • Zajęcia sportowe i gry zespołowe:

Podczas wspólnych zajęć uczestnicy będą mogli nie tylko rozwijać swoje umiejętności sportowe, ale także planować wspólne wyjścia na mecze, spotkania ze znanymi sportowcami, wycieczki rowerowe i spacery. Zajęcia prowadzone będą przez instruktora Włodka Dembowskiego ze Stowarzyszenia Barwy Kultury w każdy poniedziałek od 17.30 do 18.30 w Dzielnicowym Ośrodku Sportu i Rekreacji.

  • Gry planszowe i towarzyskie:

Kolejną inicjatywą w ramach Programu: Aktywna Praga jest koło miłośników gier planszowych, bo nikt z nas nie jest zbyt dorosły na gry planszowe! “Planszówki” są ogólnodostępne, są okazją nie tylko do integracji, ale przede wszystkim ćwiczą umysł dając przy tym dużo frajdy. Setki rodzajów „planszówek” gwarantują, że każdy
znajdzie coś dla siebie. Grać będziemy w środy od 15:00 do 17:00.

  • Spotkania z ciekawymi gośćmi:

Dwa razy w miesiącu planowe są niedzielne spotkania kawiarniane z ciekawymi gośćmi. Będą to osoby, które opowiedzą nam o tym czym jest wolontariat I dlaczego warto być aktywnym. Przy kawie i herbacie porozmawiamy z osobami ważnymi dla miasta I dowiemy się o możliwościach, jakie program „Wolontariat Miast Gospodarzy UEFA EURO 2012” daje osobom 50 +.

Wisienką na torcie będą planowane w soboty wspólne potańcówki połączone z nauką tańca często zapomnianych już, a popularnych niegdyś tańców.

 

Miejsca realizacji projektu:

1. Kawiarnia SENS NONSENSU  (ul. Wileńska 23)

2. DOSIR – Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji (ul. Szanajcy
17/19) – zajęcia sportowe


Projekt współfinansowany jest ze środków finansowych m.st. Warszawy.

Realizacja projektu odbywa się w kontekście programu „Wolontariat Miast Gospodarzy UEFA EURO 2012™”

Szczegółowy harmonogram i informacje dotyczące Programu: Aktywna Praga

Aktywna praga

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
muzyka, nauka, rozrywka, wydarzenia, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Aktywna Praga dla nas wszystkich

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!