reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Turystyka i rekreacja

Agroturystyka z korzyścią dla wszystkich

(2011-02-17)

agroturystykaOd dłuższego czasu coraz więcej mówi się o agroturystyce. Chętnych do założenia tego biznesu nie brakuje, nie brakuje też klientów.

Agroturystyka, choć jeszcze nie stanowi głównej formy wypoczynku w Polsce, staje się coraz większą konkurencją dla biur podróży i dużych ośrodków wczasowych, z których każdego roku korzystają tysiące urlopowiczów. Jednak liczba osób znudzonych wielkomiejskimi klimatami, zatłoczonymi ulicami i plażami rośnie i dzięki temu przemysł agroturystyczny może się z powodzeniem rozwijać.

Gospodarstwa tego typu zakładane są w cichych, spokojnych miejscach, w otoczeniu łąk, lasów, gór i jezior. To nie znaczy jednak, ze wypoczywające tam osoby skazane są na nudę. W gospodarstwach często organizowane są różne rozrywki, np. biesiady, wspólne ogniska, opatrywanie zwierząt, gry i zabawy dla dzieci. Niektóre gospodarstwa posiadają stadniny koni, na których można jeździć, kury, krowy, króliki, kaczki, psy- inwentarz, który stanowi integralną część biznesu i jest sporą atrakcją, zwłaszcza dla dzieci. W niektórych miejscach można wybrać się na wycieczki rowerowe i ryby albo skorzystać z boisk i sprzętu sportowego. Zwykle okoliczny teren obfituje też w ciekawe, warte odwiedzenia miejsca., np. sanktuaria czy muzea. Czyste powietrze i nieskalana przyroda nie są więc jedyną rzeczą, jaką mogą zaoferować gospodarstwa agroturystyczne.

Główną ideą takiego wypoczynku jest właśnie oderwanie się od zatłoczonych i głośnych miast, gdzie spędza się większość roku. można chyba zaryzykować stwierdzenie, że gospodarstwa agroturystyczne powstają z myślą o tych, którzy, mieszkając w miastach, pragną wiejskich, naturalnych klimatów, a nie mają np. rodziny na wsi, do której mogliby się wyrwać od czasu do czasu. Dla tych, których stać i którzy zechcą zapłacić za coś, co inni mają na co dzień-za kontakt z przyrodą uzupełniony jednak obsługą i wygodą.

Ceny wypoczynku w takich gospodarstwach są różne. Zależą od standardu, oferowanych usług, sezonu i możliwości zorganizowania czasu. Doba z pełnym wyżywieniem w sezonie wakacyjnym dla osoby dorosłej to zwykle ok. 80-90 zł., pobyt dzieci do lat 3 w wielu miejscach jest bezpłatny,  można przyjeżdżać ze zwierzętami (za małą dopłatą lub gratis).

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, ochrona środowiska, ogród, podróże

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Agroturystyka z korzyścią dla wszystkich

Jestem za agroturystyką bo to jest naprawdę najtańsza forma wypoczynku. Mamy tak wiele pięknych niczym nie skażonych miejsc.Wstyd się przyznać ale ostatnio odkryłam uroki Warmii.Dotychczas nigdy tam nie byłam , a tu jest taka cisza,spokój dzika przyroda ,zwierzęta i ptaki .Tydzień pobytu z 3 posiłkami w gospodarstwie agroturystycznym we wsi Czarny Kierz niedaleko Lidzbarka Warmńskiego kosztował mnie 500zł . Po co mi Hiszpania skoro u nas jest tak tanio ,tak pięknie i warunki znakomite.Pokoje przestronne w nowym budynku,dobrze wyposażone, piękna łazienka i aneks kuchenny  tak,że mozna sobie samemu przyrządzać posiłki.W pobliżu las i woda, ryby i grzyby i czyste pachnące powietrze. Polecam więc to gospodarstwo, ma ono stronę internetowa *******  na której sie prezentuje Więcej

2011-02-25 | 15:38:54

Słodka świnka pigipigi :) ...... szkoda, że na szynkę pójdzie :/ Więcej