reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

9 kilo więcej po 50 - ce zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę

(2010-07-05)

Przybranie na wadze ponad co najmniej 9 kilogramów między 50 a 65 rokiem życia aż trzykrotnie zwiększa ryzyko zachorowania cukrzycę typu drugiego.

 

Amerykańscy naukowcy odkryli właśnie, że przybieranie na wadze, które często pojawia się po 50. roku życia, może być niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Według przeprowadzonych przez nich badań, osoby, które po 50 - ce przytyły co najmniej 9 kilogramów są trzy razy bardziej narażone na rozwój cukrzycy niż osoby, które nie przybrały na wadze po przekroczeniu tej granicy wieku i to bez względu na ich wagę początkową.

Jeszcze większe ryzyko zachorowania na cukrzycę mają osoby, które już przed przybraniem dodatkowych kilogramów zaliczane były do grupy ludzi otyłych. U nich ryzyko wystąpienia cukrzycy wzrasta aż pięciokrotnie w porównaniu do osób o normalnej wadze, które uniknęły przytycia po 50 - ce.

Badania te opublikowano niedawno w amerykańskim piśmie medycznym Journal of the American Medical Association .

Według prowadzących je lekarzy, odkrycia te potwierdzają potrzebę utrzymywania optymalnej wagi przez osoby w średnim wieku oraz starsze, co jest bardzo ważne w profilaktyce cukrzycy.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
choroby, medycyna, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu 9 kilo więcej po 50 - ce zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!