reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Uroda

50-latki mają obsesję na punkcie wyglądu

(2010-10-04)

Według nowych badań, przeprowadzonych przez brytyjski magazyn Saga, współczesne kobiety po 50-ce są wyraźnie bardziej zwariowane na punkcie urody niż ich matki, kiedy były w tym wieku.

 

50-latki mają obsesję na punkcie wygląduBadania zostały przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, ale obsesja na punkcie wyglądu dotyczy w równym stopniu całej Europy. W porównaniu z poprzednim pokoleniem, panie po 50-ce decydują się na korzystanie z solarium czy samoopalaczy 10 razy częściej, a kremów przeciwzmarszczkowych aż 14 razy. 15 procent ankietowanych 50-latek przyznało też, że nosi staniki podnoszące biust (5 razy częściej niż ich matki). Jeśli chodzi o usługi chirurgii plastycznej, dzisiejsze 50-latki korzystają z niej dwa razy częściej niż ich matki.

 

W tych liczbach swój udział ma oczywiście rozwój technologii. Gdyby takie badania przeprowadzono u nas, różnice byłyby pewnie jeszcze większe, w końcu 20, 30 lat temu mało kto widział tu solarium czy kremy przeciwzmarszczkowe.

 

Jednak równie znaczące jest upowszechnienie różnych, czasami ekstremalnych, praktyk mających na celu poprawę urody a także, jakżeby inaczej, wszechobecny kult młodego ciała.

 

W tym wszystkim może być też trochę naszej własnej próżności. Chcemy wyglądać młodo jak najdłużej, a skoro technologia kosmetyczna daje nam do tego środki, dlaczego nie miałybyśmy z tego korzystać. Do tego  mamy świetne wzorce wśród znanych, starszych kobiet, także Polek. Coraz więcej z nas uważa, że przekroczenie 50-ki nie zwalnia nas z obowiązku dbania o siebie.

 

Według badań brytyjskiego czasopisma, w którym wzięło udział 10 tysięcy respondentów, sprzedaż kosmetyków dla osób 50+ wzrosła w ciągu dekady o 500 mln dolarów rocznie.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, estetyka, pielęgnacja, zakupy

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu 50-latki mają obsesję na punkcie wyglądu

KOBIETA POWINNA DBAĆ O SIEBIE W KAŻDYM WIEKU. Więcej