reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Kultura

50+ NOWY WIEK KULTURY - Finały

(2011-09-07)

50+. Nowy wiek kultury to najnowszy projekt Stowarzyszenia Teatr Nowy w Krakowie, który zrodził się z przekonania o potrzebie zaprezentowania osób starszych w pozytywnym świetle, ukazania możliwości jakie w sensie kulturotwórczym i obywatelskotwórczym mają osoby należące do grupy "50+", które mimo swoich zdolności, aktywności i możliwości często - ze względu na wiek - są dyskryminowane i wyłączane z codziennego obywatelskiego życia. Projekt realizowany jest na terenie Krakowa, Tarnowa-Mościc, Brzeska i Gródka nad Dunajcem.

Projekt to odpowiedź na rządowy program aktywizacji osób starszych "50+" ogłoszony w 2008 roku przez ministra Michała Boniego. Starzejące się społeczeństwo, jakim jest Polska, powinno nie tylko zmienić stosunek do osób starszych ale także stworzyć interesującą ofertę tak kulturalną, edukacyjną jak i obywatelską dla tej coraz większej i istotniejszej grupy społecznej.

 

FINAŁY

  • Finał Tarnowski odbędzie się 17 września:

 

przemarsz ulicami miasta Tarnowa na Rynek Miasta Tarnowa gdzie odbędą się wydarzenia artystyczne, happening, terapia śmiechem - w wykonaniu beneficjentów z grupy tarnowskiej, pod opieką reżyserską Tomasz Kireńczuka i Piotra Siekluckiego.  
Zamknięcie finału: Teatr im. Solskiego w Tarnowie: prezentacja spektaklu "Lęki poranne", rozstrzygnięcie konkursów oraz uroczysta gala z wręczeniem nagród.
Obecność Patrona Honorowego - prawdopodobnie Marszałek Małopolski
Goście specjalni: Henryka Krzywonos-Strchalska, Edward Linde-Lubaszenko, Stanisław Szelc

  • Finał w Brzesku odbędzie się 24 września 2011  (godz. 15:00)

 

rozpoczynając się happeningiem na Placu Kazimierza, następnie przenosząc się do Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego im. Jana Pawła II w Brzesku, gdzie odbędą się: spektakl kabaretowo-muzyczno-taneczny stworzony przez beneficjentów z Brzeska pod opieką reżyserską Piotra Siekluckiego i opieką dramaturgiczną Tomasza Kireńczuka, degustacja potraw regionalnych, wystawa rękodzieła, rozstrzygnięcia konkursów i wręczenie nagród, a na koniec uroczysta gala z wręczeniem nagród.  
Obecność Patrona Honorowego - prawdopodobnie Rzecznik Praw Obywatelskich
Goście specjalni: Anna Dymna, Jerzy Fedorowicz, Krzysztof Globisz

  • Finał w Gródku Nad Dunajcem odbędzie się 25 września 2011 (godz. 15:00) nad Jeziorem Rożnowskim

 

wystawa fotograficzna w wykonaniu beneficjentów z grupy Gródkowej - Gródek wczoraj, dziś, jutro, "Kolacja nad Jeziorem" dla mieszkańców i gości z degustacją potraw regionalnych (fasola) i specjalności kulinarnych beneficjentów, promocja nowopowstałego Klubu 50+, spotkanie z władzami Gminy, prezentacja folderu promocyjnego regionu Gródek nad Dunajcem i Jeziora Rożnowskiego, występy lokalnych grup tanecznych i muzycznych. Zamknięcie uroczysta Galą z wręczeniem nagród i rozstrzygnięciem konkursów.

 

Obecność Patrona Honorowego - prawdopodobnie Wojewoda Małopolski
Goście specjalni: Robert Makłowicz, Krystyna Czubówna, Tadeusz Kwinta

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
Polska na weekend, konkursy, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości 50+ NOWY WIEK KULTURY - Finały

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!