reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Choroby

4 luty - Światowy Dzień Walki z Rakiem

(2011-02-03)

dzień walki z rakiemRak - nowotwór - to choroba XXI wieku. Liczba zgonów wywołanych tą chorobą stale rośnie, a przyczyny jej powstawania wciąż są bliżej nieznane. Walka z rakiem jest trudna. Dlatego im wcześniej nowotwór zostanie wykryty, tym większe są szanse na jego pokonanie.

4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem. Ustanowiony on został na Światowym Szczycie do Walki z Rakiem w 2000 roku. Podczas tego spotkania państwa, biorące w nim udział, podpisały się pod zobowiązaniem stworzenia programów mających na celu zapobiegania chorobom nowotworowym a także ich leczenia.

W walce z tą śmiertelną chorobą ogromne znaczenie ma profilaktyka, systematyczne badania. W tym dniu organizowane są dni otwarte w placówkach onkologicznych, podczas których można skorzystania z porad oraz bezpłatnych badań. Warto, więc skorzystać z takiej okazji i przebadać się a także zadbać, aby członkowie naszych rodzin również to zrobili.

Guzy powstają w organizmie każdego człowieka dosyć często. Guzki "rodzące" się samodzielnie w naszych ciałach są zwykle mikroskopijne i nie zagrażają zdrowiu. Czasem jednak rosną i przechodzą w stadium raka. Dzieje się tak prawdopodobnie wówczas, gdy pierwotne mechanizmy obronne organizmu ulegają uszkodzeniu i nie potrafią powstrzymać tworzenia się naczyń włosowatych odżywiających raka. W naturalnych okolicznościach uniemożliwiają one guzom kreowanie nowych naczyń krwionośnych koniecznych do ich wzrostu i dzięki temu podtrzymują je na poziomie mikrorozwoju. Niezmienna obecność w ciele substancji antyangiogennych pochodzenia żywieniowego podtrzymuje naturalne mechanizmy obronne oraz pozwala na zachowanie guza w stadium, nawet wiecznego, uśpienia. Dlatego zwyrodnienie nowotworowe, powinno się brać za jako chorobę przewlekłą, którą w pewien sposób i do jakiegoś stopnia można kontrolować za pomocą diety obfitującej w substancje przeciwrakowe, natomiast odżywianie uważać za rodzaj profilaktyki, priorytetowo u osób zdrowych lub jako działanie wspierające organizm w walce z rakiem dla osób chorych.

Zadbajmy o swoje zdrowie i wybierzmy się do lekarza, zbadajmy się i dowiedzmy się więcej o nowotworach, sposobach zapobiegania im. 4 luty to dobry moment na rozpoczęcie nowego, zdrowego trybu życia.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
choroby, leki, medycyna, wydarzenia, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości 4 luty - Światowy Dzień Walki z Rakiem

Jądra muszą mieć temperaturę max 34 stopnie, ciała zwierząt stałocieplnych więcej. W tym celu jądra u wszystkich samców lądowych zwierząt stałocieplnych umieszczone są na zewnątrz, o przewiew chodzi. Do tego mamy calą skomplikowana maszynerię ale żeby działała, jadra musza zwisać swobodnie i musi być zapewniony przewiew o odpowiednim natężeniu ("przewiewne" spodnie wystarczającego natężenia nie zapewniają, kilt jak najbardziej). Jądra w spodniach można sobie przegrzać nawet na mrozie, bo nasze ciało ma stałą temperaturę niezależnie od warunków zewnętrznych. A przegrzanie prowadzi do bezpłodności, zwiększa ryzyko nowotworów jader, prostaty. Więcej