reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Kultura

40 lat temu zmarła Janis Joplin

(2010-10-04)

Żyła tylko 27 lat, ale do dziś jest legendą dla pokolenia lat 60. Jej charakterystyczny, chropowaty głos znają fani rocka na całym świecie. Dziś 40. rocznica śmierci słynnej wokalistki.

 

"Sex, drugs and rock’n’roll" – hasło przyświecające hipisom, doskonale oddaje atmosferę życia i śmierci Janis Joplin, jednej z największych gwiazd psychodelicznego rocka lat 60.

 

Artystka, której wielka kariera rozpoczęła się na festiwalu Monterey Pop w 1967 roku razem z zespołem Big Brother and the Holding Company, zmarła 4. października 1970 roku w hotelu w Hollywood. Zaledwie kilkanaście dni po śmierci innej legendy rockaJimmy’ego Hendrixa. Podobnie jak w przypadku Hendrixa, przyczyną jej śmierci było przedawkowanie narkotyków.

 

Urodzona 19. stycznia 1943 roku Joplin, nagrała tylko dwie płyty. Ostatni, "Pearl", ukazała się już po jej śmierci. Dziś to już klasyka. Chociaż jej kariera trwała tylko kilka lat, Janis uznawana jest za jedną z największych artystek XX wieku.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
muzyka, używki, wydarzenia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości 40 lat temu zmarła Janis Joplin
2011-04-13 | 23:30:44

narkotyki -   to śmierć 19 lat piękny, zdrowy, pracował, matura na 5 , z dobrego domu   -  przedawkował narkotyki śmierć narkotykom Więcej